Вхід Реєстрація

Бібліотекар

14.09.2015

Бібліотекар
Цехановіч Наталія Віталіївна

 

  Шкільна бібліотека: «Двері відчинені, будь ласка, приходьте»

 

У нашому ліцеї працюють надзвичайно цікаві люди. А знаємо ми про них мало. Починаємо віртуальну екскурсію!

   Перше місце, куди ми завітали – бібліотека. Такий собі острівець спокою, тиші, врівноваженості і солідності у шумному галасливому морі шкільного життя. Тут особлива атмосфера.  Стелажі, заставлені книгами, вікна, наповнені світлом і всіма фарбами осені, стенди із яскравими журналами і газетами. Вирвавшись із гамірних шкільних коридорів, тут ніби одразу потрапляєш до іншого світу. Господиня бібліотеки – Ангеліна Андріївна Новікова радо зустрічає усіх відвідувачів.

Ангеліно Андріївно, як давно ви працюєте у нашій шкільній бібліотеці?

—З першого дня роботи нашої школи. Тобто  більше 30 років.

— Чи багато у вас відвідувачів?

—Кожного року по - різному, тому що різна кількість дітей у школі. Звісно, підручники отримують усі. А читають бібліотечні книжки  десь 70 -80%  наших учнів. Це приблизно  1000 читачів .

Чи є постійні читачі, діти, яких ви добре знаєте?

—Є, звичайно. Особливо серед учнів 10 11 класів. Вони готуються до незалежного тестування, до вступу,  пишуть дослідницькі роботи, і їм  потрібна додаткова література. Я знаю усіх учнів десятих - одинадцятих класів. Знаю всіх дітей молодшої школи, тому що кожного року проводжу уроки позакласного читання. Під час цих уроків  приходжу до класу,  приношу літературу, розповідаю про книжки. А потім запрошую  дітей на екскурсію до нашої бібліотеки, де показую  наші книжкові фонди, заводжу разом з маленькими читачами «Щоденник  читача».

Книжок у бібліотеці  багато?

—Книжки є, але хотілося б,  щоб їх було більше. Тому зараз ми запланували, щоб частина грошей, отриманих при зборі макулатури, витрачали на поповнення шкільного бібліотечного фонду.  Незабаром, 30 вересня, відзначатимуть День бібліотек. Цього дня ми проведемо акцію «Подаруй книгу шкільній бібліотеці».

У  вас більше читачів старших чи  молодших?

—Найбільше читають молодша школа і старші класи. Учні 6-8 класів  читають менше. Буває таке, що  батьки приходять записати дітей і самі беруть книжки. Наприклад, одна мама з початкової школи брала мене книжки з історії. Мама семикласниці працює в газеті, вона брала мене поезії Шевченка.  Я запрошую всіх : двері відчинені, будь ласка, приходьте

— Коли до бібліотеки  приходять діти із порадити якусь цікаву книжку,  як ви радите? На що звертаєте увагу?

— Перед тим, як  дати пораду, я завжди спілкуюся з дитиною, розпитую,  що б вона хотіла прочитати,  що їй цікаво, чим захоплюється. Хтось хоче фантастику, хтось про космос почитати, хтось казки. Я підбираю літературу, викладаю перед дитиною книжки і пропоную  — обирай.

            — Батьки часто скаржаться  на те, що дитина не хоче читати. Що б ви порадили їм?

— Я тільки можу порадити батькам привести дитину до бібліотеки і записати її . Коли я починаю спілкуватися з дітьми, я показую  гарні книжки з яскравими малюнками, з великими зручними літерами. Я знаю зміст цих книжок, можу пояснити, про що вони. Дуже добре, коли разом з дитиною приходять батьки. Важливо, щоб вони бачили і контролювали ці процеси. Щоб дитина не просто взяла книжку, протримали її вдома і повернула у бібліотеку, а щоб дійсно читала. Добре, аби  батьки теж  щось брали у бібліотеці,  тому що коли дитина бачить, що мама теж  читає,  у неї виникає бажання наслідувати.

Яка ваша улюблена книжка?

—Ромен Роллан «Зачарована душа». Колись вона мене дуже вразила.

Ангеліно Андріївно,  ви маєте  нагороди і грамоти від мера Києва, управління освіти. А чи правда, що Ви як шкільний бібліотекар  були призером конкурсу на кращу шкільну бібліотеку міста Києва?

—Так. До речі, меблі, що ви тут бачите, — це подарунок за успішну участь у конкурсі. Я люблю свою професію. Ділюся досвідом із колегами. Маю кілька публікацій у журналі «Шкільна бібліотека». Думаю, наша бібліотека спільними зусиллями і далі буде розвиватися, поповнюватися новими книжками і новими друзями. А ще — залишатиметься для всіх і кожного  мудрим порадником, джерелом знань і дорогоцінним скарбом - скарбом слова.