Вхід Реєстрація

Історія

1982 рік

Розпочалося будівництво нового навчального закладу.

1983 рік

1 вересня відкрилася середня школа № 241, яку очолила Тетяна Олексіївна Остафійчук – перший директор навчального закладу.
На початку навчального року працювали над обладнанням кабінетів.

1984 рік

Перший випускний клас.
Проведення першої загальношкільної спартакіади.

1985 рік

Перша золота медаль у школі. Її одержала випускниця 10-Б класу Леся Лунько. Власне, чого тоді в шкільному житті не було вперше?

1986 рік

Квітень. Аварія на ЧАЕС. Більшість дітей відправлено до піонерського табору, що знаходився в Старобільському районі Луганської області.
У грудні на посаду директора школи призначено Михайліченко Аллу Миколаївну.

1987 – 1992 роки

Школа набуває авторитету в районі та місті. Організовуються класи з поглибленим вивченням біології, фізики та математики. Укладаються угоди про співпрацю з факультетом кібернетики та біологічним факультетом Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. Викладачі  університету читають спецкурси з профільних предметів учням школи. З’являються перші переможці районних та міських олімпіад,  конкурсів наукових робіт Малої академії наук.
Школярі беруть активну участь у районному та міському етапах спортивних змагань «Старти надії», чемпіонатах з окремих видів спорту.

1993 рік

Десятиріччя школи. Розширюється співпраця з вищими навчальними закладами. Встановлюються зв’язки з Київським політехнічним інститутом та Київським інститутом легкої промисловості.

1994 – 1996 роки

Вчитель Осадчий Юрій Іванович став призером міського туру конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року - 1995» у номінації «Математика».
Народження школи нового типу. Починається підготовча робота з організації ліцею «Голосіївський» на базі середньої школи № 241.

1997 рік

У квітні отримана державна ліцензія № 111032-ЗО-ІІ Головного управління освіти щодо заснування ліцею «Голосіївський» № 241 на базі середньої школи № 241 Московського району міста Києва.
З цього часу у квітні  починають святкувати День ліцею - це стає однією з традицій навчального закладу. Також до Дня ліцею  започаткована ще одна традиція – батьківські уроки.
У жовтні виходить перший номер шкільної газети «Голос», де докладно розповідається про найважливіші події в житті ліцею. Газета «Голос» була першою повноформатною шкільною газетою в місті й одержала відзнаку «Краща шкільна газета».

1998 рік

Вчитель Стратілат Ірина Дмитрівна стала призером міського туру конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року - 1998» у номінації «Початкова школа».
Створення Ради лідерів ліцею.
Проведення днів учнівського самоврядування.
Святкування 15-річчя з моменту заснування навчального закладу – колишньої середньої школи  № 241 Московського району Києва, а нині ліцею «Голосіївський» № 241. 
До річниці заснування ліцею у квітні художником, членом спілки дизайнерів України Германом Михайловичем Фіньком було розроблено герб ліцею «Голосіївський» № 241, за основу якого було взято різні елементи з учнівських ескізів, які перемогли в конкурсі, що тривав майже півроку.
У ліцею з’являється свій прапор.
На мелодію старовинної піcні «Гаудеамус» створено гімн ліцею,  автором слів якого стала вчитель початкових класів Талавіра Людмила Іванівна.
У березні ліцеїсти першими в місті Києві беруть участь у  Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», після чого наш учбовий заклад стає координатором цього конкурсу в місті Києві та Київській області.

1999 рік

Вчитель Скляр Ірина Вільївна стала лауреатом  міського туру конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року – 1999» у номінації «Інформатика».
Учні ліцею заснували свій власний уряд – Кабінет міністрів, до складу якого увійшли члени Ради лідерів.
Делегація учнів ліцею бере участь у конференції школярів «Модель Організації Об’єднаних Націй», присвяченій 50-й річниці прийняття Загальної декларації прав людини.
Ліцей здійснює спрямовану довузівську підготовку, учні вивчають спеціальні курси, які читають додатково викладачі вузів – 14 кандидатів наук з Національного університету ім. Тараса Шевченка, Педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Академії легкої промисловості України.

2000 рік

Вчитель Циган Марина Зіновіївна стала лауреатом міського туру конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року – 2000» у номінації «Математика».
Вчитель Скляр Ірина Вільївна стала лауреатом міського туру конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року – 2000» у номінації «Класний керівник».
Заснування соціально-правового профілю навчання в ліцеї  «Голосіївський» № 241.
У квітні на виставці «Освіта та кар’єра», на якій навчальні заклади столиці демонструють свої досягнення, ліцей нагороджений спеціальним дипломом «За внесок у розвиток інтелектуального потенціалу України».
З нового навчального року ліцей, як і всі школи країни, переходить на 12-бальну систему оцінювання знань.
У вересні ліцей, готуючись до десятої річниці Незалежності України, розпочинає щорічний конкурс «Край, де ти живеш» на краще історичне або краєзнавче дослідження вулиць, історичних та культурних пам’яток, природних куточків рідного Голосіївського району.
У жовтні директором ліцею став Волощук Юрій Володимирович.
Ліцей бере активну участь у проекті, започаткованому Європейською мережею шкіл здоров’я в галузі збереження дитячого здоров’я.

2001 рік

Протягом року учасники ліцейного хореографічного ансамблю «Натхнення» ставали призерами міських та Всеукраїнських конкурсів бального танцю.

2002 рік

Учні  Величко Ксенія та Ступницький Павло вибороли четверте місце у світі на змаганнях з акробатичного рок-н-ролу.
Започаткована співпраця зі школою в селі Яблунів Косівського району  Івано-Франківської області.
У квітні святкується п’ята річниця створення ліцею «Голосіївський» № 241.
Учні ліцею беруть активну участь у Всеукраїнському молодіжному саміті «Цілі тисячоліття».
Започаткована щорічна екологічна акція зі збору макулатури «Збережемо ліс для майбутнього», кошти від якої спрямовуються на поповнення бібліотечного фонду ліцею.

2003 рік

Святкування 20-річчя школи відбулося в Будинку вчителя, де була представлена виставка здобутків педагогічного та учнівського колективів навчального закладу.
Ансамбль бального танцю «Натхнення» нашого ліцею став переможцем у номінації «Шоу бальні танці» престижних змагань Української ради хореографії.
Чотири срібні та дві бронзові медалі завоювали брат та сестра Микола та Анна Ухови на міських змаганнях з плавання.
Вперше на традиційному туристичному зльоті, який проводився 20 разів поспіль, була проведена екологічна акція «Прибери планету», метою якої було очистити Голосіївський ліс від залишків «продуктів цивілізації».
У листопаді шестикласник Олександр Ветчинов уперше вийшов у фінал телевізійної інтелектуальної гри «Самый умный». Цього року Сашко не став фіналістом, але протягом наступних років він зіграв 16 сезонів, отримав 12 перемог, був учасником 14 суперфіналів та здобув 4 чемпіонські титули.

2004 рік

Вчитель Шульга Наталія Вікторівна стала призером міського туру конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року – 2004» у номінації «Математика».
На черговому засіданні наукового товариства «Ноосфера» ліцею вперше відбулися вибори президента товариства.
У міському турі інтелектуальної гри «Розумовський» ліцеїсти «Голосіївського» вибороли друге місце серед старшокласників та третє місце в молодшій групі.

2005 рік

Завершився  важливий етап науково-дослідницької та експериментальної роботи – створення моделі навчального закладу, що одержав назву «Ліцей сприяння здоров’ю». Понад п’ять років тривали напружені теоретичні та експериментальні дослідження, підсумки яких стали предметом обговорення науково-практичної конференції вчителів ліцею.
Під час Великодніх свят гурток писанкарства з незмінним керівником Сєровою Зінаїдою Сергіївною відзначив своє 10-річчя.
Учні ліцею взяли участь у благодійній акції «Пробіг заради життя», яку щорічно організовує Представництво ООН в Україні, Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД та Уряд України.
У змаганнях, присвячених Дню фізкультурника, юні спортсмени ліцею «Голосіївський» вибороли кілька призових місць, зокрема в настільному тенісі чемпіонкою району стала Човган Наталія з 11-Г класу.
На районному етапі конкурсу найкращої моделі учнівського самоврядування «Погляд у майбутнє» діяльність Ради лідерів була високо оцінена й визнана однією з кращих у районі.
На районних змаганнях із стрільби, присвячених 14-й річниці Збройних сил України, збірна команда ліцею «Голосіївський» з відривом у 20 очків перемогла учасників змагань із 32 шкіл.

2006 рік

У ліцеї з’являються перші інтерактивні дошки Smart Board.
Проект ліцею «Голосіївський» визнали кращим з усіх представлених столичними школами на міському етапі конкурсу сучасної моделі навчального закладу «Школи сприяння здоров’ю».
Дівчата десятого економіко-математичного класу взяли участь у районному конкурсі «Однолітки незалежності» з нагоди п’ятнадцятої річниці Незалежності України. Пісні у виконанні учениць «Голосіївського» визнали кращими.
До свята Покрови Пресвятої Богородиці вперше була започаткована традиція організовувати Свято вишиванки та української мови.

2007 рік

Десять років ліцею.
Вчитель Василенко Олена В’ячеславівна стала призером міського туру конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року – 2007» у номінації «Математика».
На районних змаганнях з фут-залу футболісти 5-6-7 класів вибороли перше місце.
Уперше в країні проводиться ЗНО з трьох предметів: українська мова, математика та історія України. Усі учні 11 фізико-математичного класу одержали оцінки не нижче 10 балів (у цей рік оцінки за 200-бальноюсистемою дублювались у 12-бальній), в інших класах оцінки перевищували середній рівень у порівнянні із середньостатистичними в школах країни.
У районному Будинку дитячої та юнацької творчості на огляді-конкурсі «Я і моя сім’я», проведеному в рамках відкритого міського фестивалю «Родовід», родинний вокальний ансамбль  Дзядовичів (родина вчительки початкової школи Дзядович Олени Василівни) визнано найкращим.
Команда «Мозок» 10 фізико-математичного класу виборола друге місце на міському етапі гри «Інтелект-турнір».

2008 рік

Вчитель Оксана Анатоліївна Токовчук стала призером міського туру конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року – 2008» у номінації «Історія».
У цьому році тестування ЗНО є обов’язковим при вступі до вузів країни. З’являються серед учнів  перші 200-бальники:
• математика – 2 учні: Євтушенко Катерина (вчитель  Довгаль Г.Г.) та Головчук Дмитро (вчитель Василенко О.В.),
• правознавство – 1 учень: Глущенко Олена (вчитель Михайленко І.О.),
• історія України  – 1 учень: Семенова  Катерина (вчитель  Михайленко І.О.),
• всесвітня історія – 1 учень: Семенова  Катерина (вчитель  Михайленко І.О.).

2009 рік

Вчитель Людмила Михайлівна Дворецька перемогла на міському етапі конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року – 2009» у номінації «Українська мова та література».
На Всеукраїнському конкурсі раціоналізаторів та винахідників «Природа-людина-виробництво-екологія» визнано кращими проектами наших ліцеїстів.
Дев’ятикласник Остап Чирвак відстоював честь нашого ліцею на районному конкурсі авторської пісні, де й виборов призове третє місце за виконання твору, музику до якого написав сам.
Результати ЗНО на 200 балів:
• математика – 7учнів: Ветчинов Олександр, Мусієць Ярослав, Петрик Марія, Талаєва Катерина, Андрєєв Олександр, Костюченко Олег, Перепелиця Максим (вчитель Шульга Н.В.),
• українська мова та література – 4 учні: Ветчинов Олександр, Петрик Марія, Талаєва Катерина, Костюченко Олег (вчитель Міхєєва М.Є.),
• географія – 1 учень: Ветчинов Олександр (вчитель Сушко Г.І.).

2010 рік

На міському конкурсі «Шкільна красуня 2010» ученицю 2-Г класу нашого ліцею Роксолану Зелінську визнано «Міс Голосіївського району».
Збірна команда з баскетболу нашого ліцею стала переможцем змагань на першість Голосіївського району. Юні баскетболісти не програли в турнірі жодного матчу.
Двадцять п’ятий раз у ліцеї «Голосіївський» № 241 відбувся один із найулюбленіших заходів – шкільні змагання юних туристів.
У Севастополі відбувся VI Міжнародний салон винаходів та нових технологій «Новое время», на якому золоту медаль одержала учениця ліцею «Голосіївський» № 241 Ірина Осадча за інноваційний проект «Швацька машинка», що дозволяє скоротити  енерговитрати на роботу приладу.
На міському футбольному турнірі ліцеїсти вибороли перше місце серед 200 команд-учасниць змагань.
Результати ЗНО на 200 балів:
• математика – 2 учні: Коваленко Ярослав (вчитель Циган М.З.) та Мангер Ірина (вчитель Сагайдак В.Ф.),
• історія – 1 учень: Балаба Ярослав (вчитель Михайленко І.О.).

2011 рік

Уперше за ініціативою ліцейного самоврядування був організований конкурс «Ліцей має таланти»,  на якому другокласниця Ганна Стойкова посіла перше місце  за танок із спортивного рок-н-ролу. Потім цей конкурс став традиційним для Дня ліцею.
Збірна команда ліцею «Голосіївський» № 241 під керівництвом Лесі Михайлівни Комлевої впевнено перемогла в найскладніших змаганнях з техніки пішохідного туризму на районному турзльоті.
Почесне «золото»  виборов Віталій Мережко з 10-Г класу, піднявши гирю 72 рази на районних змаганнях, присвячених Дню фізкультурника.
Результати ЗНО на 200 балів:
• математика – 3 учні: Шульга Артем, Марущак Олексій та Чубарєва Ольга  (вчитель Шульга Н.В.),
• українська мова та література – 1 учень: Відецька Ніна (вчитель Боженко С.І.).

2012 рік

Учні ліцею «Голосіївський» № 241 Марія та Михайло Носовицькі стали срібними призерами на чемпіонаті Києва зі спортивних танців на льоду в категорії Basik-Novice.
Результати ЗНО на 200 балів:
• математика – 1 учень: Тведохліб Мар’яна (вчитель Циган М.З.),
• англійська мова – 1 учень: Оленченко Станіслав (вчитель Кузьміна О.В.),
• біологія – 1 учень: Сидоров Богдан (вчитель Лут Р.І.).

2013 рік

Учні ліцею «Голосіївський» № 241 Марія та Михайло Носовицькі стали золотими призерами Кубку зі спортивних танців на льоду в категорії Basik-Novice у Польші.
Результати ЗНО на 200 балів:
• математика – 2 учні: Філоненко Анастасія та Якубовська Поліна (вчитель Василенко О.В.).

2014 рік

Переламний рік у житті нашої рідної країни – України. Це революція гідності і війна на сході України. Неодноразово оголошувались різноманітні благодійні акції на підтримку воїнів АТО і пораненим військовим, які лікувались у Лук’янівському та Київському шпиталях. Дякуємо всім за допомогу!
Результати ЗНО на 200 балів:
• математика – 1 учень: Глушко Софія (вчитель Циган М.З.),
• українська мова та література – 2 учні: Глушко Софія та Салій Єлизавета (вчитель Міхєєва М.Є.),
• біологія – 1 учень: Гайдай Анастасія (вчитель Полегенько А.Г.),
• фізика – 1 учень: Глушко Софія ( вчитель Лактіонова І.М.).
Номер 129 – останній випуск газети «Голос». Ми переходимо на новий формат висвітлення подій ліцею. Тепер знайти інформацію про наше життя можна в інтернеті.

2015 рік

Створення та початок функціонування ГО "ГОЛОС № 241", засновниками якої стали батьки учнів ліцею.
Учні ліцею «Голосіївський» № 241 Марія та Михайло Носовицькі стали золотими призерами на черговому етапі Кубку України зі спортивних танців на льоду в категорії Basik-Novice.
Результати ЗНО на 200 балів:
• математика – 1 учень: Мугуєв Кирил (вчитель Василенко О.В.),
• історія – 1 учень: Сабадаш Іван  (вчитель Хміль В.А.).
Протягом літніх канікул за підтримки батьків ГО "ГОЛОС № 241" проводяться маштабні ремонтні роботи - це капітальний ремонт вестибюлю ліцею, благоустрій  двору з облаштуванням амфітеатру на центральному вході до ліцею та капітальний ремонт туалетів молодшої школи, заміна вікон та буфету в їдальні, вікна в холі та їдальні "одягнулись в  яскраві спідниці". Дякуємо всім небайдужим батькам за підтримку нашого ліцею! 
31 серпня на посаду директора призначено Шульгу Наталію Вікторівну.

2016 рік

Результати ЗНО на 200 балів:
• математика – 1 учень: Царенкова Марія (вчитель Циган М.З.),

2017 рік

Результати ЗНО на 200 балів:
• математика – 2 учні: Гадзовський Євген, Пархоменко Мар'яна (вчитель Шульга Н.В.),
• фізика – 1 учень: Савчук Іван ( вчитель Богословська С.Д.).

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Києва, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2017 року. Ліцей займає 35 місце в рейтингу загальноосвітніх шкіл Києва.

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл України за підсумками ЗНО 2017 року. Ліцей займає 82 місце в рейтингу загальноосвітніх шкіл України.

2018 рік

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Києва, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2018 року. Ліцей займає 31 місце в рейтингу загальноосвітніх шкіл Києва.

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл України за підсумками ЗНО 2018 року. Ліцей займає 61 місце в рейтингу загальноосвітніх шкіл України.

2019 рік

Результати ЗНО на 200 балів:
• математика – 2 учні: Лялькін Олександр, Сазонов Микита (вчитель Циган М.З.),

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Києва, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2019 року. Ліцей займає 45 місце в рейтингу загальноосвітніх шкіл Києва.

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл України за підсумками ЗНО 2019 року. Ліцей займає 124 місце в рейтингу загальноосвітніх шкіл України.

2020 рік 

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Києва, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2020 року.  Ліцей займає 21 місце в рейтингу загальноосвітніх шкіл Києва.

Інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua» склав рейтинг загальноосвітніх шкіл України за підсумками ЗНО 2020 року. Ліцей займає 32 місце в рейтингу загальноосвітніх шкіл України.

2021 рік

Результати ЗНО на 200 балів:
• англійська мова – 1 учень: Сулаєва Маргарита (вчитель Тімошина Н.В.),

Переваги ліцею «Голосіївський» №241
сучасні освітні
технології
кваліфіковані та турботливі
вчителі
Індивідуальний підхід
до кожної дитини
безліч різноманітних
гуртків
Чому батьки обирають ліцей «Голосіївський» №241
Гармонійний розвиток дітей.
В ліцеї створені умови для розвитку творчих здібностей та пізнавальних інтересів.
Висока якість та результативність навчання.
Батьки впевнені в майбутніх успіхах своєї
дитини.
Зручне розташування ліцею.
Дістатись зручно як автомобілем, так і громадським транспортом.
Ліцей пропагує здоровий спосіб життя.
Батьки не хвилюються за негативний вплив вулиці на дітей.